Час корумпованих суддів настав. Влада вимагає розрахуватися за призначення
Завдання для Адміністрації Петра Порошенка будь-яким шляхом пройти до другого туру виборів. І якщо виборчі штаби працюють над різноманітними схемами пірамід, мережею виборів, то перед одіозними суддями, яких призначено на посади за сумнівною процедурою і попри застереження Громадської Ради Доброчесності ставлять завдання недопущення перегляду результатів виборів. Перемога Петра Порошенка оскарженню не підлягає.
В грудні минулого року Вища кваліфікаційна комісія суддів попри не достовірність декларації, сумнівні судові рішення та мільйонні статки визнала голову Харківського апеляційного адміністративного суду Геннадій Бершов таким, що відповідає займаній посаді.
Він людина заступника голови Адміністрації президента Ігоря Райніна і в разі оскарження результатів виборів Президента Юлією Тимошенко, його завдання недопустити перегляду результатів голосування по Харкову.
Знайомтесь, голова Харківського апеляційного адміністративного суду – Геннадій Євгенович Бершов.
Адепт «Руского міра» на Харківщині, в часи Майдану був відповідальним в «ОПЛОТІ» за те, аби керівництво цієї сепаратистської організації не понесло покарання, їздить на дорогому авто, який йому подаровала мама і теща, великий друг російських депутатів Госдуми Павла Фукса і Олександра Шишкіна.
Читайте также: Одіозний одеський суддя Олег Глуханчук: алкоголік, корупціонер та фальсифікатор й досі на посаді
Геннадій Євгенович почав свою юридичну кар’єру у Житлово-експлуатаційному об’єднанні Київського району Харкова. Згодом перейшов на службу Управління сільського господарства Харківського району, а 1993 року влаштувався у податкову інспекцію, де перебував до призначення суддею у Харківський районний суд Харківської області в 1997-му.
2006 року Геннадія Євгеновича перевели до Фрунзенського районного суду, там його вперше призначено головою.
На теперішнє місце роботи, тобто в апеляційний адмінсуд, суддя перейшов у 2012 році, де також став головою. Зазначимо, до 2014 року голів призначала Вища рада юстиції і кандидати, зазвичай, проходили співбесіди у Адміністрації Президента і нелояльні претенденти головами не ставали. У 2014 році закон дав можливість суддям самостійно обрати голів. Але як і у більшості судів, колектив Харківського апеляційного адмінсуду вирішив, що оновлення не потрібне, і обрав Геннадія Бершова. Цікаво, що Геннадія Бершова обирали таким чином тричі поспіль, а це суперечить чинному Закону України «Про судоустрій та статус суддів», де написано, що суддя, обраний на адміністративну посаду, не може обіймати одну адміністративну посаду відповідного суду більш як два строки поспіль.
Декларації доброчесності Геннадія Євгеновича різняться між собою. Спочатку він підтвердив, що ним пройдено перевірку відповідно до ЗУ «Про відновлення довіри до судової влади в Україні», а потім – не підтвердив. Під час співбесіди, каже, помилився.
Геннадій Бершов був доповідачем гучної справи, яка пролунала далеко за межі Харкова. Зокрема влітку 2014 року Харківська міська рада проголосувала за включення до почесних громадян міста члена комітету ради РФ по обороні та безпеці Олександра Шишкіна та російського бізнесмена Павла Фукса. Ці особи, будучи членами Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації, голосували за рішення, які дозволили анексію Криму та військову агресію Росії проти України. Вказане рішення вдалося відмінити прокурору в першій інстанції, однак апеляційна, за головуванням Геннадія Бершова, стала на сторону Кернеса. Суд вирішив, що депутати Федеральних Зборів здійснили великий внесок у культурний і духовний розвиток Харкова, а тому цілком заслуговують на такий статус. До речі, з ініціативою присвоїти цим зрадникам звання «Почесний громадянин міста Харкова» виступив митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій з Московського Патріархату, який зараз активно виступає проти Томосу про автокефалію Української православної церкви та щодо якого журналісти теж розповіли багато цікавого. До речі, рішення Бершова потім-таки було визнане незаконним Вищим адміністративним судом.
У 2017 році Геннадій Євгенович також подавав свою кандидатуру на посаду судді Верховного суду. Тоді Громадська рада доброчесності склала на нього негативний висновок, де обґрунтувала порушення Геннадієм Бершовим суддівської етики: поінформованості, розсудливості та законослухняності. Підстави – недостовірні відомості у майнових деклараціях кандидата. Крім того, під час співбесіди він не зміг документально підтвердити законність походження набутого родиною майна.
Через негативний висновок ГРД кандидатура Бершова потрапила на пленарне засідання ВККС, де її розглядали всі члени комісії. Геннадій Бершов став одним із небагатьох суддів, щодо якого думка членів ВККС одноголосно співпала з рішенням Громадської ради доброчесності: кандидатуру остаточно зняли з конкурсу.
Ми проаналізували декларації судді за 2013, 2014, 2015, 2016 та 2017 роки. А також – форму змін.
За цей період суддя отримував лише нагороду за суддівство. З 2012 по 2017 рік він задекларував 1 849 027 грн, дружина, Бершова Ірина Олександрівна, спочатку показувала дохід від підприємництва, а потім від служби у Харківській міській раді. У підсумку її офіційний дохід склав 1 488 370 грн.
Станом на 2017 рік у майнову декларацію Геннадія Бершова було внесено дві земельні ділянки 233 та 1500 кв. м. у смт Високий Харківського району. Населений пункт вказаний як місце постійного проживання подружжя. Там знаходиться житловий будинок на 82 кв. м. і значиться спільною власністю.
У майновій декларації судді ми нарахували п’ять квартир. Чотири знаходяться у межах Харківського району і одна у Криму. Зокрема з 1999 року дружина Ірина Бершова і брат Вячеслав Гудков володіють помешканням на 86,1 кв. м.
Читайте также: НАБУ закрило справу проти Льовочкіна
У 2013 році подружжя купує квартиру у Харкові та вказує вартість 320 000 грн. Житло знаходиться у центральній частині міста і середня ціна на помешкання схожої площі у той час сягала 500 000 грн, що може свідчити про недостовірність відомостей.